KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, pożyczki

– gdzie wziąć pożyczkę lub kredyt gotówkowy? Jak wybrać najlepszy kredyt?

Sprawdź: Ranking – porównanie kredytów gotówkowych

Czasami korzystamy z kredytów bankowych. Są to zazwyczaj niewielkie kredyty konsumpcyjne przeznaczone na różne wydatki. Zaciągamy kredyty ratalne, na przykład na zakup sprzętu AGD: pralki, telewizora, kina domowego, chłodziarki, mikrofalówki, odkurzacza czy wieży, a także kredyty gotówkowe, wówczas gdy w banku lub z własnego rachunku odbieramy gotówkę, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę przy wybieraniu najtańszej oferty kredytu gotówkowego czy pożyczki?

Jeden z najważniejszych czynników, którym należy się kierować przy wyborze najlepszej oferty to oprocentowanie kredytu. Oczywiście często jest tak, że im mniejsze odsetki tym lepiej. Należy jednak uważać i zawsze sprawdzać także inne koszty, które poniesiemy korzystając z kredytu gotówkowego.

Najważniejszym z nich jest prowizja od udzielenia pożyczki. Bywa tak, że pośrednik finansowy kusi niskim oprocentowaniem ale w zamian za to naliczy wyższą prowizję. Często jest odwrotnie – reklama kusi niższą prowizją lub nawet jej brakiem, ale za to zapłacimy wyższe odsetki od kredytu.

Warto zainteresować się także innymi, dodatkowymi opłatami powiązanymi z udzieleniem lub spłatą kredytu. Coraz częściej banki dołączają do ofert dodatkowe ubezpieczenia, np. ubezpieczenie na życie, na wypadek problemów ze zdrowiem czy inwalidztwa. Za takiego rodzaju usługi należy jednak wnieść opłatę – jednorazowo (składka ubezpieczeniowa jest wtedy częścią kwoty pożyczki) albo przy każdej racie kredytu. Można się również spotkać z dodatkowymi opłatami, na przykład za prowadzenie rachunku spłaty pożyczki. Banki potrafią wykazać się w tym dość sporą kreatywnością.

Podsumowując – oprocentowanie i prowizja to najczęściej nie wszystkie opłaty związane ze spłatą naszego kredytu. Przy ostatecznym wybraniu propozycji pożyczkowej powinno być pomocne porównanie jaką bank oferuje rzeczywistą roczną stopę oprocentowania – RRSO. Stopa ta powinna zawierać wszystkie – a przynajmniej większość – kosztów powiązanych z wzięciem i późniejszym zwrotem do banku pożyczki. RRSO informuje o faktycznej cenie kredytu. Im mniejsza RRSO tym taniej dla nas. Oznacza to, że dokonując wyboru takiej oferty za kredyt gotówkowy zapłacimy mniej niż w innej instytucji finansowej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą – kredyty gotówkowe

Uwaga. Wszystkie dane podawane przy użyciu opcji “Złóż wniosek” są kodowane/szyfrowane i dostępne wyłącznie dla upoważnionych pracowników banków.
UWAGA: niektóre oferty to pożyczki pozabankowe.

W witrynie: kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe, kredyt bankowy, pożyczki, inne kredyty: kredyt samochodowy, tani kredyt, szybki kredyt, kredyty porównanie, oprocentowanie kredytów, BIK, kredyt gotówkowy dla każdego, kredyty konsolidacyjne, najlepsze kredyty gotówkowe, najtańsze kredyty gotówkowe, jak wybrać kredyt gotówkowy, ranking kredytów gotówkowych, porównanie kredytów, pożyczki pozabankowe