KONTA BANKOWE

Darmowe konta bankowe? Jak wybrać najlepsze konto?

Które konta bankowe są najlepsze? Banki zazwyczaj posiadają w swojej ofercie prowadzenie kont osobistych. Wiele z nich oferuje kilka rodzajów kont do wyboru. Jak poruszać się wśród wielu, różnorodnych propozycji bankowych i wybrać najlepsze konto bankowe, rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy lub rachunek, konto oszczędnościowe?

Sprawdź: Ranking kont osobistych

Najczęściej przeciętny posiadacz konta korzysta z kilku, kilkunastu przelewów miesięcznie, czasem także z polecenia zapłaty, wypłaca gotówkę w bankomatach. Zwykle również kartą płatniczą do rachunku płaci w sklepach czy punktach usługowych. Często korzysta także z kredytu w rachunku – nazywanego odnawialnym ponieważ można się zadłużać “na okrągło”. Każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie kredytowe i jednocześnie zwiększa dostępny limit. Za wszystkie te usługi bank może pobierać opłaty. Zatem wybierając konto bankowe powinniśmy sprawdzić ile będzie kosztować korzystanie z niego.

Konta bankowe – na co zwrócić uwagę

Najważniejsza jest opłata za prowadzenie rachunku. Co miesiąc bank pobiera z naszego rachunku bankowego stosowną opłatę wyszczególnioną w taryfie prowizji i opłat. W ciągu roku są to już dość duże wydatki. Jeśli zatem zależy nam na oszczędzaniu swoich pieniędzy należy poszukać konta bankowego prowadzonego bez takiej opłaty.

Dobrze byłoby nie płacić także za przelewy wykonywane internetowo ani posiadanie karty do konta bankowego – to da nam także spore oszczędności. Brak opłat za kartę często jest uwarunkowany wykonaniem określonej liczby transakcji. Nie są to jednak zazwyczaj jakieś wygórowane wymagania.

Bardzo ważna przy wyborze banku, któremu powierzymy nasze pieniądze jest również dostępność bankomatów, z których gotówkę możemy wyciągnąć bez jakichkolwiek opłat. Część banków nie pobierze też opłaty za wypłatę za granicą. Ale tu trzeba uważać na kursy walutowe stosowane przez nasz bank.

Po zweryfikowaniu podstawowych danych dotyczących oferty konta bankowego możemy jeszcze przejrzeć taryfę prowizji i opłat wybranego banku pod kątem czynności, które zamierzamy cyklicznie wykonywać w związku z posiadaniem rachunku. Później pozostaje tylko założyć konto – bardzo często nawet bez wychodzenia z domu!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kont bankowych
konta osobiste
konta młodzieżowe
konta oszczędnościowe

Uwaga. Wszystkie dane podawane przy użyciu opcji “Złóż wniosek” są kodowane/szyfrowane i dostępne wyłącznie dla upoważnionych pracowników banków.

 

W witrynie: konta bankowe, rachunek bankowy, konto darmowe, konta oszczędnościowe, ekonto, e konto, ranking kont, konto firmowe, rachunek firmowy, konto gospodarcze, założenie konta, konto przez internet, jakie konto, najlepsze konto, konto internetowe