KONTA FIRMOWE

Konto firmowe. Gdzie założyć konto bankowe dla firmy?

Konto firmowe jest potrzebne większości przedsiębiorców już na początku działalności. Konta firmowe służą do przeprowadzania rozliczeń z kontrahentami, opłacania podatków do urzędu skarbowego i składek do ZUS. Dobra oferta dla firmy umożliwi przedsiębiorcy również zaciągnięcie korzystnego kredytu inwestycyjnego i kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym.

Dobry rachunek bieżący wybrany na początku działalności gospodarczej jest o tyle ważny, że jego ewentualna późniejsza zmiana pociągnie za sobą konieczność poniesienia pewnych kosztów związanych, na przykład z: wymianą pieczątek, wizytówek, ulotek reklamowych. Konieczne będzie również poinformowanie o zmianie kontrahentów i urzędów.

Jeśli jednak przedsiębiorca nie jest zadowolony z usług swojego banku to warto rozważyć zmianę posiadanego konta firmowego na inne. W dłuższym bowiem okresie czasu uciążliwości i koszty związane ze zmianą okażą się warte zachodu z uwagi na uzyskane korzyści i oszczędności w opłatach.

Konto firmowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając konto firmowe powinno się zwrócić uwagę na takie elementy oferty bankowej jak:
– opłata za prowadzenie konta (najlepiej gdy w ogóle jej nie ma)
– stawki opłat za przelewy podatków do urzędu skarbowego oraz składek do ZUS (niektóre banki oferują te usługi za darmo)
– dostępność bezpłatnych bankomatów
– oprocentowanie rachunku (o ile przewidujemy, że będą na nim jakieś środki …)
– opłaty za kartę do konta

Po zweryfikowaniu dostępnych ofert można już założyć konto dla firmy.

Sprawdź dostępne konta firmowe

Uwaga. Wszystkie dane podawane przy użyciu opcji “Złóż wniosek” są kodowane/szyfrowane i dostępne wyłącznie dla upoważnionych pracowników banków.

W witrynie omawiamy: konta firmowe, oferty dla firm, kredyt dla firm, rachunki bieżące, kredyty obrotowe, kredyty inwestycyjne, faktoring, firmy faktoringowe, definicja faktoringu, co to jest faktoring

Zobacz również: ranking kredytów gotówkowych