KARTY KREDYTOWE

Karty kredytowe – jak wybrać najlepszą?

Co należy brać pod uwagę przy wybieraniu karty kredytowej? Na co zwrócić uwagę żeby w portfelu znalazła się najlepsza karta kredytowa?

Karty kredytowe pozwalają nam na płacenie za towary i usługi nawet wtedy gdy na koncie nie mamy już grosza. Bank przyznaje posiadaczowi karty limit kredytowy (uzależniony między innymi od naszych dochodów i wydatków – w tym obsługę innych zobowiązań finansowych) – np. kredytów) i w ramach tego limitu możemy się zadłużać.

Zadłużenie na jakie “zapracujemy” sobie na karcie kredytowej, mozolnie wydając nie swoje pieniądze, możemy spłacać co miesiąc w całości lub wpłacać do banku tylko jego część. Bank określa jaką minimalną część zadłużenia musimy spłacić, na przykład 5 %. Informację o minimalnej spłacie dostajemy w wyciągu z rachunku karty kredytowej, który wysyła do nas bank.

Przy wybieraniu karty kredytowej powinniśmy się zastanowić jak będziemy z niej korzystać. Jeśli planujemy spłacać zawsze całość zadłużenia najważniejsza jest opłata za wydanie i użytkowanie karty. Należy się postarać by opłaty te były jak najniższe. Oprocentowanie nie ma wówczas żadnego znaczenia ponieważ spłacając co miesiąc cały dług nie będziemy płacić odsetek za taki krótkoterminowy kredyt. Uwaga – nie dotyczy to wypłat gotówki przy użyciu karty kredytowej (co jest z reguły nieopłacalne)! Natomiast przewidując spłacanie tylko części zadłużenia, warto sprawdzić również oprocentowanie kredytu zaciągniętego przy pomocy karty.

Jeśli przewidujemy korzystanie z innych, dodatkowych usług oferowanych wraz z kartą kredytową, na przykład ubezpieczeń – sprawdźmy także koszty tych dodatkowych usług.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą – karty kredytowe

Uwaga. Wszystkie dane podawane przy użyciu opcji “Złóż wniosek” są kodowane/szyfrowane i dostępne wyłącznie dla upoważnionych pracowników banków.

Na stronie: karty kredytowe, karty płatnicze, bankowe karty kredytowe, karty kredytowe ranking, karty kredytowe porównanie, Visa, Mastercard, najlepsze karty kredytowe, jak wybrać kartę kredytową, kredyt kartowy, karty kredytowe Lukas, karty kredytowe Citi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.