MBANK

Oferty mBank

mBank – pierwszy w Polsce bank elektroniczny

W sierpniu 2012 roku dowiedzieliśmy się, że marki BRE i MultiBank zostaną zlikwidowane. Nastąpiło ujednolicenie marek i grupa BRE pozostawiła na rynku tylko markę mBank.

Dla większości klientów operacja była prawie niezauważalna. Powody takiej decyzji BRE to koszty marketingowe (łatwiej zarządzać i promować jedną markę zamiast trzech) oraz chęć lepszego wykorzystania placówek banku. W promowanym jako internetowy mBanku trudniej sprzedawać bardziej skomplikowane i dochodowe dla banku produkty. Te lepiej się sprzedają w tradycyjnych placówkach i bank chciał więcej zarobić wykorzystując bardziej sieć tradycyjnych placówek.

Info ze strony głównej mBanku:

“mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 1992 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.”

i jeszcze:
“Bank rozpoczął działalność w 1986 roku jako Bank Rozwoju Eksportu (BRE Bank) i przez te lata systematycznie budował kompetencje w zakresie obsługi różnych grup klientów, stale wzbogacając ofertę. Po ujednoliceniu marki w listopadzie 2013 roku – kiedy nazwa mBanku zastąpiła nie tylko nazwę firmy, ale również marki BRE i MultiBanku – bank zyskał nie tylko nowy wygląd, ale i nowe wartości. Dzisiaj jesteśmy bankiem uniwersalnym, specjalizującym się w obsłudze wszystkich grup klientów. Pod logo mBanku, przyjmującym różne barwy w zależności od rodzaju oferty, świadczymy kompleksowe usługi z zakresu bankowości detalicznej, firmowej, korporacyjnej i prywatnej.”

Pomimo potknięć banku (moim zdaniem zdarza się to każdemu) warto być klientem mBanku …