KONTA BANKOWE

Darmowe konta bankowe? Jak wybrać najlepsze konto?

Banki zazwyczaj posiadają w swojej ofercie prowadzenie kont osobistych. Wiele z nich oferuje kilka rodzajów kont do wyboru. Jak poruszać się wśród wielu, różnorodnych propozycji bankowych i wybrać najlepsze konto bankowe, rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy lub rachunek, konto oszczędnościowe?

Sprawdź: Ranking kont osobistych

Najczęściej przeciętny posiadacz konta korzysta z kilku, kilkunastu przelewów miesięcznie, czasem także z polecenia zapłaty, wypłaca gotówkę w bankomatach i kartą płatniczą do rachunku płaci w sklepach czy punktach usługowych. Często korzysta także z kredytu w rachunku – nazywanego odnawialnym ponieważ można się zadłużać “na okrągło” – każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie kredytowe i jednocześnie . Za wszystkie te usługi bank może pobierać opłaty. Zatem wybierając konto bankowe powinniśmy sprawdzić ile będzie kosztować korzystanie z niego.

Najważniejsza jest opłata za prowadzenie rachunku. Co miesiąc bank pobiera z naszego rachunku bankowego stosowną opłatę wyszczególnioną w taryfie prowizji i opłat. W ciągu roku są to już dość duże wydatki i jeśli zależy nam na oszczędzaniu swoich pieniędzy należy poszukać konta bankowego prowadzonego bez takiej opłaty.

Dobrze byłoby nie płacić także za przelewy wykonywane internetowo ani posiadanie karty do konta bankowego – to da nam także spore oszczędności.

Bardzo ważna przy wyborze banku, któremu powierzymy nasze pieniądze jest również dostępność bankomatów, z których gotówkę możemy wyciągnąć bez jakichkolwiek opłat.

Po zweryfikowaniu podstawowych danych dotyczących oferty konta bankowego możemy jeszcze przejrzeć taryfę prowizji i opłat wybranego banku pod kątem czynności, które zamierzamy cyklicznie wykonywać w związku z posiadaniem rachunku. Później pozostaje tylko założyć konto – bardzo często nawet bez wychodzenia z domu!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kont bankowych
konta osobiste
konta młodzieżowe
konta oszczędnościowe

Uwaga. Wszystkie dane podawane przy użyciu opcji “Złóż wniosek” są kodowane/szyfrowane i dostępne wyłącznie dla upoważnionych pracowników banków.

W witrynie: konta bankowe, rachunek bankowy, konto darmowe, konta oszczędnościowe, ekonto, e konto, ranking kont, konto firmowe, rachunek firmowy, konto gospodarcze, założenie konta, konto przez internet, jakie konto, najlepsze konto, konto internetowe